ارتباطی دو طرفه بین انسان های قرن حاضر و فضای مجازی

امروزه شاهد پیشرفت چشمگیر علم‌وتکنولوژی هستیم که فضای مجازی هم از این‌قاعده مستثنا نبوده که خود باعث ارتقا سطح ارتباطات، ایجاد اشتغال، گسترش تبلیغات و نیز بستری مناسب برای بیان اعتقادات و افکار را فراهم کرده و افراد جامعه با استفاده از اپلیکیشن های گوناگون درحال فعالیت در این فضا هستند.
با توسعه صنعت بانکداری و کاربرد فناوری دراین صنعت و فراهم کردن امکان پرداخت و خرید به صورت غیرحضوری ( آنلاین ) بستری مناسب برای ایجاد اشتغال و همچنین توسعه مارکتینگ ایجاد گردیده که خود باعث کاهش چشمگیر نرخ بیکاری در جوامع شده. استفاده از فضای مجازی که شامل برنامه‌هایی چون اینستاگرام است و همچنین امکان خرید و پرداخت غیرحضوری بازاری گسترده را ایجاد کرده که موجب رونق بخشیدن و به وجود آمدن مشاغل دیگر ازجمله بازاریابی شبکه شده و افراد بدون نیاز به صرف زمان طولانی میتوانند کالای مورد نیاز خود را خریداری و دریافت کنند که این امر باعث کاهش ترافیک، آلودگی هوا و… میشود.
افراد در فضای مجازی میتوانند کالاهای خودرا با هزینه ناچیز تبلیغ کرده و به‌علاوه داشتن صفحات شخصی نیز این امکان را فراهم میکند که افراد بتوانند مارکتینگ خودرا نیز به صورت مستقل تبلیغ کنند. همچنین باتوجه به فعالیت افراد جامعه به عنوان یک کاربر فضای مجازی امکان اطلاع‌رسانی به مردم یک جامعه ممکن‌تر است چراکه میتوان در این صفحات به صورت اختصاصی‌تر عمل نمود و کالاهای مذکور را با افراد مرتبط بیشتری به اشتراک گذاشت. با استفاده از فضای مجازی میتوان دایره تبلیغات را گسترش داد و در سطوح بین‌المللی نیز تبلیغ نمود.
نکته قابل توجه در خصوص فضای مجازی این است که توانسته مرزهارا نادیده بگیرد و شرایط ارتباط افراد در هر‌ نقطه از کره‌ی زمین را فراهم کند. این روزها همه میتوانند در شبکه های اجتماعی نظیر اینستاگرام تک‌تک لحظات زندگی خود را ثبت و به صورت آنی با دوستان و آشنایانشان به اشتراک بگذارند و یگدیگر را در لحظات تلخ و شیرین خود سهیم کنند. اگر از موضوع دلتنگی صرف نظر کنیم، دیگر پدیده‌ای به نام مرز و محدودیت وجود ندارد و تمامی افراد میتوانند خیلی ساده و راحت با عزیزانشان ارتباط صوتی و تصویری برقرار کنند.
صفحات کاربری این امکان را به ما میدهند که بتوانیم با اشخاص جدید ارتباط برقرار کنیم و دیدگاه و عقاید خود را با آنها به اشتراک بگذاریم. امروزه ما میتوانیم با پرداخت هزینه‌ای اندک سطح اطلاعات خودرا ارتقا داده و همچنین باعث تغییر برخی شرایط و عقاید در جامعه شویم. با استفاده از همین صفحات ما توانسته‌ایم فرهنگ کشور خودرا به سایر افراد جهان نشان دهیم که این‌امر‌هم باعث توسعه صنعت‌ گردشگری شده و هم میتواند زمینه‌ای برای شناخت افراد و اقوام گوناگون را فراهم کند.
امروزه فضای مجازی توانسته باعث شکوفایی خلاقیت، کاهش نرخ بیکاری، توسعه ارتباطات و اطلاعات و همچنین فضای مناسبی برای تبلیغات در زمینه های مختلف ایجاد کند. با استفاده از فضای مجازی دیگر مرزها در دنیای امروزی نقشی نداشته و تمامی افراد این کره خاکی میتوانند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند و با فرهنگ‌ ملل مختلف نیز آشنا شوند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *